Gebelikte Giyim

Gebelikte (Hamilelikte) Ne Tür Giyim Kullanılmalı? Gebelerin vücut ısılarının gebelik öncesine oranla daha yüksek olduğu için gebeler rahat, bol ve ince giysileri tercih etmelidirler. Giysilerin sentetik olmamasına dikkat etmelidirler, giysi ve iç çamaşırların özellikle pamuklu ürünlerden seçilmesi tavsiye edilir.Sütyen Seçimi:
Gebeliğin ilk üç ayında göğüsler ileri derecede büyüyecektir. Bu dönemde meme dokusuna tam destek sağlayacak şekilde ne büyük ne küçük tam ölçüsünde geniş balenli ve geniş askılı sütyenler tercih edilmelidir. İleri derecede büyümüş göğüsler için gebelere gece yatarken de destek sağlama amaçlı sütyen kullanmaları önerilir. Gebelikte meme deformasyonunun sebebi zamanında meme dokusuna uygun destek vermemektir. Hiçbir zaman unutmayınız meme bağ dokusu bir kez deforme olduğunda, geri dönüş mümkün değildir. Halk arasında emzirmenin memeyi deforme ettiğine inanılmaktadır. Bu inanç yanlıştır.

Ayakkabı Seçimi:
Düz yada küçük topuklu ayağınıza hafif bol olanları tercih ediniz. İleri gebelik haftalarında eğilip giyme zorluğu olacağından bağsız ayakkabılar tercih edilmelidir. Kış ayları için cırt cırtlı yada fermuarlı olan botlar tercih edilmelidir.

İletişim

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
GSM : +90 532 231 55 55